Türkiyede Jigololuk Gerçek mi?

Son zamanlarda google’de en çok aranan sorgular arasında jigololuk Türkiye’de gerçekten var mı? Ayrıca kimler bu mesleği yapabilir vb. bulunmaktadır.

İnsanların bu mesleği merak etmesinin birçok nedeni vardır. Gerçek şu ki, geçimini sağlamak için zor olsa bile bu yolu seçmek zorunda kalanlar vardır.

Jigolo olarak para kazanan insanlar olsa da, gerçek şu ki bu iş birçok zorluğu da beraberinde getiriyor. İşte dikkate alınması gereken bazı şeyler;

Fiziksel Sağlığa Yönelik Riskler

Birden fazla cinsel partnere sahip olmak cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskini artırmaktadır. Jigoloların kıskanç müşterisinden şiddet görme olasılığı da yüksektir.

İstikrarsız Gelir Kaynağı

Renboy olarak hizmet vermek isteyenlerin para kaynağı düzenli müşteri, istikrarlı gelir garantisi olmadan düzenlenmiştir. Kazanç potansiyeli birçok öngörülemeyen faktöre bağlıdır.

Sosyal Damgalama Dışlanma

Çoğu toplumda seks işçiliğine yönelik damgalama söz konusudur. Ayrıca erkekler sıklıkla ayrımcılık, toplumdan dışlanma ile karşı karşıya kalmaktadır.

Serbest Olarak Çalışmak Gerçekten Daha Güvenilir

Daha yüksek gelir potansiyeline sahip esnek iş arayanlar için serbest meslek, cinsel partner gibi çalışmaya göre daha güvenli alternatif olabilir. Serbest çalışma size şunları sağlar:

  • Kendi saatlerinizde çalışın.
  • Daha yüksek ve daha istikrarlı gelir elde edin.
  • Seks işçiliğinin sağlık riskinden, damgalanmasından kaçının.

Serbest çalışmada başarının anahtarları talep gören becerilere sahip olmak, kendinizi etkili şekilde pazarlamak, projeleri profesyonel şekilde yönetmektir.

Kendinizi keşfetmek istiyorsanız başka meslek alanlarınıda yakından takip ederek gerçekten jigololuktan daha iyi işler bulabilirsiniz.